5 tipů pro Messages

Od včera si na Apple stránkách můžete stáhnout beta verzi aplikace Messages. Ta má být alternativou pro iMessages pro Mac. Přes Messages můžete odesílat fotografie, HD videa, písničky prostě takřka cokoliv.

Zde je pár tipů jak na Messages.

Výběr kontaktu
Pokud Vaši přátelé užívají některou z následujících služeb, tak nebudete mít problém jim bezplatně odeslat sms či nějaký ten soubor. Na výběr je z AIM, Yahoo!, Google Talk, Jabber, iChat ID, telefonní číslo, Apple ID. Je jen na Vás, jakou z těchto služeb využijete.

Stačí jen kliknout na novou zprávu, vybrat příjemce a je to.

Pokud si všimnete, po najetí na kontakt (v horní liště) se zobrazí šipka, kterou když rozkliknete, zobrazí se výběr kontaktů, na které lze zprávu odeslat. Na výběr je i možnost odeslání emailu či zobrazení vizitky uživatele.

 

Facetime
Jednou z možností Messages je také přepnutí na Facetime (video hovor). To provedete kliknutím na ikonu v pravém horník rohu. Jakmile kliknete na ikonu, zobrazí se Vám kontakty, se kterými lze Facetime provozovat.

 

Změna barvy bublin
Jakmile spustíte Messages zjistíte, že barvy bublin se liší od iMessages v iPhone či iPadu. Tedy místo šedé a modré je zde modrá a oranžová. Toto nastavení si však můžete lehce změnit. Stačí postupovat následovně.
V menu baru si rozklikneme Zprávy – Předvolby a z následujících pěti položek vybereme zase Zprávy. Lze zde změnit barva Vašich a příchozích bublin, font a další.

 

Změna vzhledu bublin
Na výběr máte hned ze tří možností. První vzhled je naprosto stejný jako u zpráv v iOS tedy bubliny.

Druhý vzhled tzv. rámečky Vám zobrazí zprávy pod sebou v jednotlivých rámečcích, po změně barvy vypadají rámečky krásně minimalisticky.

A třetí možnost je tzv. blok, zprávy se zobrazí podobně jako u předchozí varianty. Při velkém počtu zpráv se bloky jeví spíše jako jeden list, který je pouze barevně rozdělen.

 

Převedení smajlíků na text
V poli zpráv klikneme pravým tlačítkem a zvolíme „ Skrýt smajlíky“
Z hezkých smajlíků se Vám tak rázem stane text. Pro zobrazení smajlíků platí stejný postup (místo Skrýt smajlíky však bude Zobrazit smajlíky).

    
Co jste objevili v Messages Vy? Podělte se s námi v komentářích! 🙂