Android ‚ala iOS

Ještě dříve než se mi podaří dokončit seriál o Apple TV 3, rád bych vás pozval k vylepšování androida. Ono to tedy není až tak úplně pravda, protože do systému zasahovat nebudeme. Proto se majitelé svých androidích „founů“ nemusí bát ztráty záruky. Pokusím se totiž čtenářům jablečného světa přiblížit jeden z mnoha launcherů pro Android (a je celkem jedno, jestli ještě visíte ve dvojkové a nebo už přešli na čtyřkovou verzi tohoto OS).

Kdo si prošel výměnou mnohých telefonů, asi bude souhlasit, že android je opravdu hodně vysoko. Nebýt vlastní zkušenosti s iPadem, asi bych byl horlivým zastáncem právě tohoto operačního systému z dílny Google. Na nákup iPhonu se moc těším, ale do té doby se spokojím s telefonem SonnyEricsson Xperia Arc S, ze kterého jsou pořízené fotografie.

Espier launcher

Na googleplay je možné si tento launcher stáhnout zdarma. Je nabízen v několika verzích. Ty se liší vlastně jen schopnostmi zobrazení. Espier hodnotím jako nejlepší free způsob, jak si přizpůsobit vzhled k podobnosti iOS. To se netýká jen mobilnich telefonů, ale také tabletů, kterým byl do vínku přidělen Android.

Espier umí během prvního spouštění polekat, protože na intru na nás vybafnou obrázky s „čínskými hieroglyfy“. To je ovšem asi všechno čím tento launcher zaskočí. Nevím, jak by fungoval na starších telefonech, ale nevnímám jej jako příliš náročný.

Jeho hlavní klady

Ikony podobné iOS

  • Možnost zapnutí search widgetu silně připomínající vyhledávání v iOS
  • Seskupování ikon do jednotlivých složek
  • Posunutím hlavní obrazovky další nabídka naposledy puštěných programů
  • Posunutím spodní nabídky volby jednotlivých přepínačů

Nespornou výhodou je, že espier launcher dovoluje skrýt nepotřebné programy. Považuji to za obrovskou výhodu, protože v samotném prostředí espier launcheru nenajdete tlačítko pro vstup do nabídky aplikací. Všechny aplikace se vám seřadí na plochu. Zkrátka jako v iOS.

Osobně mi vadí, že výrobci jednotlivých telefonů implementují do základu systému určité aplikace. Některé jsou zbytečné. Aby je bylo možné odinstalovat, je nutné provést root zařízení. Kvůli rootování může ale dojít ke ztrátě záruky telefonu. Právě zmiňované skrytí aplikací na ploše pak vede k plnému přizpůsobení vašeho prostředí. Vždyť hlavní obrazovka je zároveň nabídkou aplikací.

Zároveň si tento launcher ponechává možnost přidávání widgetů, které se řadí na jedné obrazovce pod sebe. Pro některé to může být opravdovou lahůdkou, já osobně to ale vnímám jako zbytečnou věc. Palec nahoru proto jde vývojářům aplikace, protože při odstranění posledního aktivního widgetu ,obrazovka s jejich nabídkou mizí.

Podtrženo, sečteno. Espier launcher mi velmi zpříjemňuje čekání na nákup iPhonu 5  a to tím, že je přehlednější, práce v něm je rychlejší a hlavně funguje tak jak má, bez zbytečných cukrblíků okolo.