Android Wear hodinky komunikují s iOS

Díky Mohammadu Abu-Garbeyyehovi a jeho vynalézavosti si budeme moci k iPhonu koupit libovolné Android Wear hodinky. Budeme si tak moc vybrat ze širšího sortimentu chytrých hodinek. Jak to vlastně funguje?

Mohammad Abu-Garbeyyeh je vývojář, který publikuje svoje tweaky na Cydii. Mezi nejznámější patří DoubleTapToSleep a SpotlightSiri. Tento vývojář přišel se zajímavým nápadem, využít komunikaci, která probíhá mezi iPhonem a Pebble Watch, jinak taky známá jako ANCS(Apple Notification Center Service).

Bez nutnosti Jailbreakovat iPhone, nebo Rootovat Android Wear připravil APK balíček, který je schopen přijímat notifikace přes ANCS. Stačí jej nainstalovat do libovolných hodinek s Androidem. Samozřejmě není všechno zlato, co se třpytí. Je sice hezké, že je možné přijímat notifikace, ale není možné využít aplikace z Android Wear. Pro Androidisty není nic překážkou, a časem bych čekal na Google Play aplikace, které budou schopny vysílat stejné příkazy jako Apple Watch, například pro ovládání hudebního přehrávače.

Tyto informace jsou přibližně 3 týdny staré. Dlouho jsem se rozhodoval, zda tuto zprávu uveřejnit. Když jsem o tom poprvé četl, zdálo se mi, že to je jen vtípek. Nakonec jsem se rozhodl tuto zprávu opravdu dopsat. Asi vás bude zajímat proč.

Objevilo se na internetu další video od Mohammeda. Na videu je opět iPhone a Moto 360. Po chvíli začne iPhone zvonit a s ním Moto 360. Ano, Mohammed díky ANCS dokázal nasměrovat hovor do Android Wear hodinek.

Pod článkem na 9to5Mac se rozjela diskuze, kde vyčítají Mohammedovi, že jeho iPhone je Jailbreaknutý, a že mu nevěří, že to může fungovat bez Jailbreaku. Z videa je totiž patrné, že jeho iPhone je mírně upravený, po SW stránce. Mohammed v diskuzi ihned zareagoval a odkazoval na to, jak ANCS funguje. V mnoha případech argumentoval opravdu dobře. Je tu zajímavá věc, kterou zmínil v diskuzi. Abyste si mohli nainstalovat jeho balíček do Android Wear hodinek je nutné, aby vaše hodinky měly USB konektor. Pokud nemají, bude pro funkčnost nutné použít zařízení s Androidem, díky tomu se nastaví permanentní připojení.

Mezi tím vším jsem si vzpomněl na chystanou aktualizaci Android Wear. Tato aktualizace nainstaluje do hodinek ovladač na WiFi, které je na chipsetu. Budou tak moci komunikovat obdobně jako Apple Watch. To je velká šance pro Mohammeda.

Sám Mohammed si v tuto chvíli není jistý, zda aplikaci uveřejnění, a pokud, tak jestli bude placená nebo open-source. Taková aplikace může mnoho změnit. Já osobně bych si Moto 36O k iPhonu pořídil. Situaci kolem Mohammada Abu-Garbeyyeh budu sledovat, a pokud by se tento projekt dostal na Google Play nebo XDA developers, JablečnýSvět vás bude informovat.

 Zdroj: 9to5Mac