Aplikace vs falešné komentáře jejich tvůrců

V poslední době a zejména v českém App Store, se opět objevují aplikace s komentáři samotných tvůrců. Ano, hádáte správně, jedná se o velmi, velmi pozitivní komentáře. A aby toho nebylo málo, tyto komentáře jsou navíc přeloženy z cizího jazyka jakýmsi translátorem. Pokud komentář pod aplikací pozorně čtete a také čtený text plně vnímáte a nenecháte jej jen plynout, rozdíl dozajista poznáte. Toto je něco, co se mně osobně z celého srdce příčí a navíc, ačkoliv jde o peníze vždy až v první řadě, zůstává zde pachuť něčeho, co na jazyku nechává velmi trpkou příchuť. Tito takzvaní vývojáři se z nás, uživatelů jablečných produktů, snaží dělat hlupáky. Snaží se oklamat lidi, snaží se vydělat nepoctivostí, nehrají fér. A proti těmto je třeba zakročit, ať už zmínkou v komentářích aplikace, tak článkem zde a nebo například upozorněním samotnému Applu.

Aby tento článek nepřipomínal pouhé mlácení prázdné slámy, věřte, že já sám jsem několikrát napsal dopis přímo Applu, ohledně aplikací s lživými komentáři samotných autorů, které jsou navíc ještě špatně přeloženy.

Minulý týden jsem si povšiml aplikace v TOP 25, tento zázrak se jmenuje Voice Changing a je to přímo ukázkový případ toho, o čem zde dnes hovoříme.

 

Proto, pozorně čtěte než neznámou aplikaci zakoupíte a pokud se již tak stane, upozorněte na podvodné chování ostatní uživatele Apple komunity svým komentářem pod aplikaci. Příště takto může někdo pomoci Vám.