Apple Store (Česká republika) a nákup se slevou

Společnost Apple staví svůj business také na poli školství, které podporuje a to nejen na půdě domácí v USA, ale také například u nás, ačkoliv to tak na první pohled zřejmé být vůbec nemusí. Z toho následně plynou i určité benefity pro koncové zákazníky a právě na ty bychom rádi upozornili. Jak tedy nakoupit se slevou na českém Apple Store jako student a také jako obyčejný zákazník?

Řekněme si na rovinu, nejvíce má trh ve školství obsazený společnost Microsoft a to jak svými produkty, tak službami. Tento trh brousí již dlouhý čas a je to vidět. Nerad bych tvrdil, že Applu v tomto ujel vlak, ale. Nutno povědět, že i zde se Apple činí, ač ne vždy zcela s uspokojivým výsledkem na výstupu, viz například fiasko v podobě dodání iPadů do škol v Californii. iPady se zde nakonec vracely a měnily za tablety Surface od Microsoftu. Tato zpráva neříká, že tablet od Apple je horší než od Microsoftu. Říká, že zde iPady nebyly vyhovujícím zařízením, nic víc, nic míň. Každý máme právo volby na cokoliv a to je dobře

iPad & Surface
iPad & Surface

Vraťme se ale nyní zpět k pointě článku. Kde a jakým způsobem nakoupit za „lepší“ cenu přímo od společnosti Apple. Samozřejmě i u nás v ČR nabízejí různé APR prodejny slevy pro studenty a učitele, a i jako koncový zákazník se můžete dostat do bonusového programu, ale za sebe říkám, nemám APR prodejny rád. Ptáte se proč? Inu proto, protože APR sami nic nevymysleli, jednoduše se vezou a vydělávají na vlně Applu a také designu jeho prodejen. Na tom by ještě nemuselo být nic špatného, pokud by tomuto trendu odpovídali jejich služby, znalosti produktů prodavačů a hlavně, kdyby tomuto všemu odpovídal přístup k zákazníkovi po zakoupení zboží, protože prodejem vztah z business pohledu nekončí, právě naopak. Víc bych se k tomuto asi nevyjadřoval. Než u různých těchto prodejců nakoupit výrobky Apple, to bych vám raději doporučil Alzu, skutečně.

Apple produkty kupujte od Applu.

Zaměřeno na studenty.

Pokud studujete a můžete toto prokázat, není nic jednoduššího, nežli zavítat na oficiální stránku Apple Store České republiky pro školství zde a vybrat si svůj produkt. Ten ve finále může být i o pár tisíc levnější, než na klasickém Apple Store zde.

Pro porovnání si vezmeme základní MacBook Air 13″

 

Apple Store
Apple Store

Rozdíl v ceně je 1 859, 25 Kč. Nechci polemizovat zdali je toto málo či hodně, ale je to „něco“ a myslím, je dobré vědět, že zde máme tuto možnost i na zcela oficiálním Apple Store České republiky.

 

Zaměřeno na koncové zákazníky

Z diskuze na MacForum.cz vyplynulo, že pokud i jako zcela běžný koncový zákazník zavoláte na telefonní číslo Applu 800 701 391 pro objednání zboží po telefonu a zeptáte se, můžete dostat slevu pěkných 5% z ceny původní. Pro firemní zákazníky by pak sleva měla být ještě zajímavější. Osobně toto prověřeno nemám, ale není důvod nevěřit slovům několika uživatelů Macfora, kteří v minulosti takto nakoupili. Znáte to pořekadlo o líné hubě? Neberte to jako návod, ale spíše jako doporučení o možnosti, která zde je.

A tímto bych článek také zakončil. Pokud máte podobné zkušenosti nebo se teprve na nákup chystáte, dejte nám vědět v komentářích pod článkem a pomozte tak Apple komunitě v České republice, příště může pomoci někdo vám.

  • Senner Milan

    Zajímavá úvaha, která má ovšem několik trhlin 😉 Pokud by neexistovali ostatní prodejci, tak při absenci oficialního kameného obchodu Applu by byl vcelku problém si cokoliv prohlédnout a osahat. Dám konkrétní příklad 😉 V lednu jsem si pořizoval Apple Carplay což je záležitost o které není na Apple.cz dodnes ani zmínka narozdíl od Apple.de nebo Apple.com! Tak nevím, jak využít vaše doporučení 🙂