Apple varuje vývojáře před manipulací s Appstore žebříčkem

Zarazila Vás někdy nějaká aplikace, která je v žebříčku TOP aplikací v Appstore? Mě ano, v tu chvíli jsem si říkal, jak se tam vůbec mohla dostat a zajímalo mně, proč zrovna takovou „Aplikaci“ lidé stahují. Odpověď je jednoduchá. Pomohli jí tam roboti nebo uživatelé služeb jako je například FreeMyApps (článek).

Apple v důsledku s manipulováním  Appstore žebříčkem rozeslal mezi vývojáře zprávu o tom, že nebude tolerovat používání služeb třetích stran právě k manipulaci s aplikacemi v pořadí na Appstore.

„Když budete chtít propagovat své aplikace, měli by jste se vyvarovat používání služeb, které zaručují nejvyšší umístění v žebříčku App store. I když nejste osobně zapojeni do manipulace s App store žebříčkem, může to vést ke ztrátě Vašeho developerského účtu. „

Tato zpráva může být reakce na zjištění, jak jednoduché je obchodování s pořadím aplikací a her v Appstore. Na TouchArcade jeden vývojář ukázal, že jisté služby zaručují umístění jeho aplikací v  žebříčku TOP 25 aplikací výměnou za 5000 dolarů. Tyto služby údajně zaměstnávají roboty, kteří aplikaci stáhnou několikrát denně, to automaticky aplikaci posouvá v žebříčku kupředu. Je tedy dosti pravděpodobné, že si stáhnete nějakou aplikaci, která je právě takto díky robotům na výsluní Appstore.

Dle zdroje je v TOP 25 aplikací na Appstore 8 aplikací, které se tam dostali právě díky robotům. Pokud je to pravda, tak služby třetích stran představují pro nás uživatele jablečných produktů opravdu problém. Není tedy divu, že Apple zakročil a upozornil vývojáře s tím, že přijdou o svůj developerský účet, pokud tyto služby budou používat.