Calcbot 2, tak trochu jiná kalkulačka

Tapbotsteam vývojářů, jejichž aplikace mám ze srdce rád a to nejen pro iOS, ale také pro Mac a nový CalcBot 2 to opět jen potvrzuje. Tapbots jsou zpět a navíc, v parádní formě.

Historie

Team Tapbots tvoří tři členové, je to startup, který startupem zůstal, a to je dobře nebo ne? Totiž, tři lidé svedou jen omezené množství práce v omezeném čase, a neaktualizovaný Tweetbot pro iPad, od dob uvedení iOS 7, je toho svědkem. Nechci zde moralizovat a kázat, co by kdo měl, či neměl, každopádně pomalý vývoj a (ne)aktualizace aplikací teamu Tapbots jim na lesku nepřidává. Nutno ovšem povědět, že druhá strana váhy je taková, že když už se tyto tři pánové do něčeho pustí, máte 100% jistotu, že to bude stát za to. Je takový i nový Calcbot 2? Bez pochyby!

Calcbot 2

Ani nevím, jak dlouho tomu dnes je, co jsem zakoupil na svůj  iPhone první verzi kalkulačky Calcbot, nicméně, pár let to bude. Tapbots si vždy se vším vyhráli k dokonalosti samé a to jde přeci ruku v ruce s ideologií Applu jako takového. Proto také iPhonům a iPadům tyto aplikace tolik sluší. Grafické zpracování, přechody, zvuky, uživatelské prostředí a v neposlední řadě funkčnost, jsou přesně ty parametry, které dělají aplikace od Tapbots natolik výjimečné od veškeré konkurence a jinak tomu není ani tentokrát

Caclbot 2 je zdarma, ano, čtete správně, zdarma, i když, ne tak docela. Rok 2015 je ve znamení In-App Purchases, tedy skrytých nákupech uvnitř aplikací samotných a je to případ i Calcbotu. Kalkulačka jako taková a její funkcionalita není zatížena žádným nákupem, to, za co se zde připlácí jsou další témata vzhledu, ale hlavně, za další funkčnost a tou je Convertbot. Jak už tedy ze zmíněného vyplývá, Calcbot 2 je dva v jednom, kalkulačka a převodník jednotek.

Clacbot přehled témat

Kalkulačka

Mám rád původní nativní kalkulačku v iOS 8, ale tu od Tapbots mám ještě raději. Není třeba vymýšlet znovu něco, co funguje a navíc, i dobře vypadá, a přesně toho se také pánové drželi. Právě inspirace původní iOS kalkulačkou je zde více než zřejmá a to je jen a jen dobře. Tedy, prostředí i funkce zachovány a to vše navíc obohaceno o hezčí prostředí a krásné zvuky.

Kalkulačka pracuje ve dvou režimech, standardním a v režimu na šířku (nezapomeňte si vypnout otočení displaye). V režimu na šířku se zobrazí pokročilé funkce, které využije nejeden matematik či fyzik. Nutno napsat, že přetočení v aplikaci funguje naprosto příkladně, tedy oproštěno od lagů.

Calcbot 2, standardní prostředí
Calcbot 2, standardní prostředí
Calcbot 2, landscape mode

 

Calcbot 2, jak už je zvykem, se i nyní z částí ovládá gesty a to tehdy, když chcete například smazat uložený výsledek. Proč píši uložený? Protože všechny vaše výpočty se ukládají do historie, kde lze svůj výpočet vždy pohodlně a rychle nalézt, funkce k nezaplacení.

Calcbot 2 historie

Dále se dá také výpočet, ať už aktuální, či ten z historie, rychle odeslat mailem ke sdílení. Vychytávka, co nezarmoutí. Vraťme se ale nyní ještě ke gestům. Gestem nahoru a dolu zobrazíte buď část nebo celou historii. V historii pak na výsledku tahem doleva dané smažete. A poslední gesto, tah doprava v řádku pro výpočty, vás přenese do Converbotu.

Converbot

Řeknu na rovinu, od Tapbots mám zakoupené všechny aplikace, jaké kdy vydali. Nejinak je tomu i u původního Convertbotu. Ale, jak už jsme zmínili na začátku, Tabpots mají prostě své tempo a to pro uživatele znamená mimo jiné to, že všechny jejich aplikace, krom Tweetbota pro iPhone a současného Calcbota 2, zůstali neaktualizované. S příchodem iOS7, o iOS 8 nemluvě, to ale znamená nemalý problém, prostě se to nehodí a neladí to!

Ale zpět k věci, Convertbot si lze za necelé dvě € v aplikaci dokoupit a vřele Vám to doporučuji. Výhod není pomálu. Za prvé, máte dva v jednom. Tedy vše lépe po ruce a hlavně, šetříte místo na ploše, pamatujete? Jen jedna ikona!

Funkce převodníku je opět uživatelsky velmi příjemná. Pro příklad si řekněme, že potřebujete vědět, kolik je $250 korun českých. Tedy, v kalkulačce zadáte číslo 250 a gestem uděláte tah doprava ve výpočetním řádku, kde si nastavíte dané měny a voilà.

Convertbot převod jednotek

I tady je vše velmi jednoduché a přehledné, zvyknete si dříve, než byste čekali. Jednotek pro převod je zde celá řada, ne-li všechny. Zobrazování výsledku pak u všech jednotek probíhá zcela totožně, jako na výše popsaném příkladu.

Converbot
Convertbot

 

I Convertbot funguje v režimu landscape mode, ale nic přínosného v něm nevidím.

 

Resume

Kalkulačka je našim každodenním pomocníkem a když už, proč se rovnou nespokojit s tím nejlepším a pokud chcete to nejlepší, chtějte Caclbot 2. Aplikace, která se Vám může jenom líbit a navíc, je přeci zdarma.

Calcbot 2 na iTunes Store zdarma

Calcbot 2 iTunes Store