CandyBar – oživte vzhled svého Maca

Editováno: 7.8.

Vývojáři Panic, kteří jsou v pozadí za aplikací CandyBar, ji právě uvolnili ke zcela volnému použití, jinými slovy, je k dispozici zcela zdarma. A nemluvíme teď o free verzi, jak tomu bylo v minulosti, ale o verzi tzv. full.

K tomuto dochází z důvodu toho, že OS X Mountain Lion nemusí být už zanedlouho podporovaný, i když v současné chvíli stále je. Tedy, pokud by jste nyní za aplikaci CandyBar zaplatili, mohlo by dojít k tomu, že například zítra, pozítří či za půl roku Apple takovéto vnitřní systémové úpravy zatrhne a Vy by jste tak přišli o své peníze a jelikož nikdo neví jak toto do budoucna bude, rozhodl se team Panic, poskytnou aplikaci zcela zdarma.

Code k registraci aplikace CandyBar je:      PPQA-YAMA-E3KP-VHXG-B6AL-L 

Code může použít zcela každý.

Více zde: www.panic.com

 

Nudí Vás vzhled Vašeho OS X? Chtěli byste změnu? Mírné oživení? A jak by se Vám líbilo osvěžení systému v podobě změny ikonek? Pokud ano, čtěte dál, přinášíme Vám velmi zajímavý tip. Candy Bar, takto se jmenuje aplikace, která Vám k této příjemné a nenucené změně pomůže.

Vše funguje velmi jednoduše. Stáhnete si již zmíněnou aplikaci Candy Bar. Po jejím spuštění máte několik možností. My si teď povíme o dvou z těchto voleb.

Volba první – zvolíte přednastavenou volbu z CandyBar, změnit vše. Po tomto se automaticky všechny vaše ikonky promění podle nastavené šablony.

Volba druhá – zde můžete změnit jen ty ikonky, které změnit chcete a nahradit je tak opět pouze těmi, které Vás naopak zaujali. Jednoduché.

CandyBar po Vašem výběru zcela automaticky integruje nové ikonky do systému Vašeho OS X. Pokud se kdykoliv v budoucnu rozhodnete, že byste chtěli zpět ikony původní, je to opět velmi snadné. Spustíte CandyBar a zvolíte „Restore Icons“. Vše se vrátí do své původní podoby a nezáleží jakou úpravu jste provedli, zdali celkovou či individuální.

Vraťme se teď ale zpět k volbě individuální, kdy chcete změnit pouze některé části ikon, Vašeho Maca. Zde je pak na výběr ze čtyř sekcí, kde lze upravovat.

1. Change System Icons

2. Change Applications Icons

3. Change Dock Appearance

4. Change Vollume Icons

V rámci CandyBar jsou k dispozici i různé balíčky, které lze stáhnout. Tyto obsahují nepřeberné množství ikonek a pokud si nevyberete z nabídky základní, jistě Vám pak vyhoví toto.

Jedna z hlavních předností aplikace – pokud máte k dispozici ikonky třetích stran, tak právě přes CandyBar je lze integrovat do Mac OS X.

Teď si pojďme položit otázku, která zcela jistě napadla nejednoho z Vás. Ovlivní integrace cizích ikon rychlost OS X?

Povím Vám zcela na rovinu, jsem člověk, který velmi přemýšlí nad tím, co ve svém systému otevře, jaké aplikace stáhne atd. Po zhruba ročním používání musím povědět, že obavy o narušení a zpomalení běhu Vašeho Macu CandyBar jsou zcela liché.

Zde není důvod pro jakékoliv pochyby.

CandyBar lze vyzkoušet v patnáctidenní bezplatné „Trial Verzi“. Pokud se Vám zalíbí, podpořte koupí vývojáře z Panic Dev.

CandyBar aplikace není distribuovaná skrze App Store. Stáhnout a vyzkoušet, stejně jako zakoupit, ji lze na oficiálních stránkách teamu Panic.

CandyBar je plně funkční jak pod Snow Leopardem, tak Lionem.

CandyBar můžete zdarma stáhnout/zakoupit zde:CandyBar