Ecoute aneb přehrávání hudby elegantně

Přemýšleli jste někdy nad tím, že přehrávání hudby na macu může být jednodušší a elegantnější, než pomocí iTunes? Osobně jsem se touto otázkou zabýval spíše u iPhone a iPadu a jeden čas jsem hledal náhradu za hudební aplikaci právě v těchto zařízeních. I když jsem našel pár těch zajímavějších, pokaždé jsem se vrátil k té původní.

U mého “meka” tomu však takto není. Jednou jsem náhodně narazil na aplikaci Ecount, která mě oslovila na první pohled a to nejen hezkým zpracováním. Neodolal jsem tedy a zakoupil nového hudebního klienta.

Po prvním spuštění aplikace se Vám zobrazí okno, ve které naleznete seznam svých playlistů, stejně tak, jako je máte v iTunes knihovně. Po roz kliknutí se seznam stop či album (pokud playlist obsahuje více alb) zobrazí v dalším sloupci okna.

V horní lište přehrávače naleznete typická tlačítka na zavření a minimalizaci okna, tlačítko s možností sdílet aktuální poslouchanou písničku na twitter, facebook a last.fm. Poslední co v horní liště najdete je možnost  zobrazení Ecoute ve full screen modu.

Spodní lišta už toho nabízí poměrně více. Nalezneme zde „oko“ kterým se zobrazí cover alba a možnost hodnocení písničky hvězdičkami, dále klasické přehrávací tlačítka play, pausa, rew, next, také nesmí chybět náhodné přehrávání a repeat. Na pravé straně pak najdeme lištu hlasitosti a tlačítko, kterým zobrazíme právě přehrávaný seznam.

V nastavení Ecoute máte na výběr několik možností, jak si přizpůsobit přehrávač podle vašich požadavků, jak můžete vidět na screenshotu, výběr je slušný.

Od základních nastavení přes možnost výběru vlastních klávesových zkratek až po spárováni se sociálními sítěmi. Velké plus si Ecoute získal ovládáním, které se zobrazí na ploše. Jeho pozici si samozřejmě můžete nastavit podle libosti – pod okny, (chování) stejně jako ostatní okna a nebo se vám ovladač bude zobrazovat nad všemi okny, což mě vyhovuje nejvíce.  A málem bych zapoměl, jakmile přeskočí písnička na další, objeví se vám informace o tom, co právě hraje.

Přehrávač Ecoute si můžete pořídit za 5,99€ (link)

A na závěr bych se chtěl omluvit všem našim čtenářům, za dlouhou nečinnost našeho webu. Čas maturit byl náročný! Ale je to za námi a tak se zase můžeme pustit do psaní!