Grid Lens – fotíme do rámečků

Fotografie v rámečcích se stali v poslední době velkým hitem. Již dříve bylo k dispozici v Appstore několik aplikací, ve kterých jste si mohli fotografie naskládat do rámečků o různých velikostech a barvách. Tyto aplikace jsou většinou limitovány právě počtem rámečků. Takže většina fotografií je uspořádána téměř stejně.

Při prvním spuštění aplikace budete seznámeni s funkcemi a tlačítky, které budete potřebovat. Jakmile se s aplikací seznámíte, přejdete do režimu fotografování, kde na obrazovce uvidíte hned několik tlačítek.

 

  
 

Grid Lens doslova vyčnívá z řady těchto stereotypních aplikací. Protože je nejen skvěle graficky zpracovaný, ale umožňuje Vám fotografovat přímo do rámečků, tím pádem odpadá zdlouhavé přidávání a upravování fotografií. Grid Lens Vám nabídne spoustu typů rámečků, které si můžete libovolně upravovat (barva, poměr stran, tloušťka rámečků) a navíc máte možnost přidání vlastních rámečků.

V horní části naleznete možnost zapnutí blesku, přepnutí kamery a nastavení rámečku, ve kterém máte možnost upravení barvy, tloušťky, časového intervalu mezi jednotlivými snímky a poměr stran (1:1, 3:4, 5:7, 2:3, 9:16). V pokročilém nastavení máte pak možnost zapnout automatické ukládání pořízených snímku a propojení se sociálními sítěmi.

 

  
 

Ve spodní části obrazovky je k dispozici náhled do galerie již hotových snímků, které můžete následně ukládat do alba fotografií, sdílet na sociální sítě (twitter, facebook, flickr, instagram, dropbox …. mail) nebo jim přidávat efekty. Naleznete zde také klasické tlačítko pro fotografování u kterého lze nastavit automatická spoušť ( vyfotí fotografie do všech rámečků podle časového intervalu) nebo jednotlivé snímání ( vyfotíte každé políčko rámečku samostatně) .

 

  
 

Skvělá vlastnost Grid Lens je možnost přepínání mezi vyfocením jedné fotografie přes všechny pole rámečku nebo jednotlivých fotografií do každého políčka zvlášť.

Aplikaci Grid Lens pořídíte za 0,79€ iTunes link  (aplikace je univerzální – iPhone, iPad)