Hlasová asistentka SIRI byla původně aplikace

Věděli jste o tom, že hlasová asistentka SIRI byla původně pouhá aplikace, která byla zdarma? Tedy do té doby, než se Apple rozhodl udělat ze SIRI hvězdu a integrovat jí do iPhone 4S?!

Ano, je to tak, hlasová asistentka SIRI byla původně aplikací, kterou si mohl stáhnou kdokoli do svého iPhone nebo iPodu a to zcela zdarma. Ovšem, SIRI nevypadala tak hezky jako v iPhone 4S a také nebyla tolik propojená s iOS jako dnes a navíc jste jí museli spouštět jako klasickou aplikaci. Na druhou stranu ale (podle získaných informací) uměla o mnoho lépe rozpoznat Váš hlas. Nevadilo tedy, když jste neuměli perfektně anglickou výslovnost.

SIRI se do Appstore dostala v roce 2010, (možnost stažení pouze v US Appstore) za nedlouho na to byla odkoupena Applem a následně stažena z Appstore.

Kdo tedy používal SIRI jako aplikaci, tak krátce po jejím stažení z App Store se přímo v aplikaci objevila zpráva:

Byla jsem nahrazena! Nová SIRI je ještě chytřejší a hezčí než já a čeká na Vás v iPhone 4S. Já odcházím domů 15 srpna. Do té doby, jak Vám mohu pomoci?

Není ani divu, ze Apple chtěl SIRI pro své zařízení, vždyť většina lidí kupuje iPhone 4S hlavně kvůli hlasové asistentce. A myslím, že právě tento krok hodně ovlivnil prodej iPhone 4S a udělal tak z hlasové asistentky SIRI hvězdu.

Ukázka, jak fungovala a vypadala původní SIRI. Že opravdu nejde o aplikaci, která byla vytvořena až po vydání hlasové asistentky SIRI od Apple dokazuje i datum přidání videa – 4.02.2010)
Původní SIRI v praxi
A teď otázka na Vás, věděli jste o tom, že Apple nebyl první kdo přišel se SIRI?