Instagram na OS X se jmenuje Carousel

Představovat zde aplikaci instagram by bylo jen pomyslné nošení dříví do lesa, co to je a jak funguje, víme snad všichni. Také víme, že instagram jako takový je určen jen a pouze pro iOS, tedy iPhone/iPad. Webového zástupce v podobě http://web.stagram.com máme také. Ptáte se kam tím mířím? Dobrá, nebudu již déle napínat. Otázka je velmi jednoduchá. Jakou aplikaci použít na Macu, pokud nechci/nevyhovuje mi, ať už z jakéhokoliv důvodu, právě již zmiňovaný webstagram?

 

Jak, že tedy odpověď zní? Carousel! Ano, přesně tak, odpovědí na tuto otázku je Carousel, protože přesně tak se jmenuje aplikace určená pro OS X a kterou lze také samozřejmě zakoupit prostřednictvím Mac App Store.

Carousel

Snad mohu povědět, že aplikace je jak svým vzhledem, tak i funkčností velmi minimalistická, tedy, že pro dosažení maximálního účinku, bylo použito velmi jednoduchých prostředků.

Co to znamená v Praxi?

Po spuštění aplikace se před Vámi otevře sloupeček (ne nepodobný aplikaci Twitter, Tweetbot atd.) Tento hlavní sloupec je opět jakýsi timeline, zde mu ale říkáme FEED a skrývají se za ním veškeré Vaše odběry z Instagramu, tedy fotky přátel, osobností a kanálů, které sledujete. Update je automatický při každém spuštění a nebo ho můžete provést manuálně po stisku aktualizační šipky v levém dolním rohu. A také tu máme i možnost nastavení automatického obnovování v časovém rozmezí 5 až 30 minut.

Carousel nabízí opět obvyklých pět sekcí v dolním panelu.

1. FEED – Timeline/sledované uživatele
2. Popular – tedy fotky které jsou nejvíce oblíbené uživateli Instagramu
3. Váš profil – zde uvidíte fotky Vámi vložené a nepatrně informací o sobě samém/samé. Tedy, počet Vašich followers a Vašich following
Samozřejmostí je možnost rozkliknutí a zobrazení výše zmiňovaného
4. Likes – Fotografie, kterým jste věnovali své srdíčko, svůj like
5. Search – tedy hledání jak veškerých @uživatelů, tak i #tagů

Carousel nabízí v nastavení také výběr ze čtyř témat.

1. Tenenbaum
2. Fischer
3. Zissou

4. St. Clair

Vybrat by si měl tedy snad opravdu každý.

Nesmíme opomenout možnost implementace do notifikačního centra Growl. U nového OS X ML zatím integrace do notifikačního centra schází.

Velkou výhodou oproti Instagramu je možnost získání/stažení fotografie jako takové v jejím původním stavu. Po kliknutí na Vámi vybrané foto se před Vámi zobrazí v celé své kráse a je už jen a jen na Vás jak s tímto naložíte. Zda-li ji opět zavřete a zmizí tak v propadlišti virtuálních dějin a nebo spočine na jistou dobu na Vašem HD.

Tak jako tak, pokud jste našli zalíbení v Instagramu a hledáte jeho OS X alternativu s aplikací Carousel nemůžete šlápnout vedle.

Carousel koupíte v MAC app Store za cenu 1,59€ a to přímo zde

Pokud hledáte nové možnosti koho na Instagramu sledovat, nemůžu nepřipomenout jak náš společný účet jablecnysvet.cz, tak i naše soukromé, pokud by Vás zaujali.

jablecnysvet.cz

ime1980

majkl_k