iPhone a jeho opětovné zrychlení v pár krocích

Jednou za čas je dobré své iOS zařízení oživit a restartovat, znovu ho zrychlit. V některých případech se pak může jednat doslova o resuscitaci. Triky, které představíme a popíšeme mohou posloužit jen jako běžná prevence a nebo jako řešení mnoha problémů. Obzvláště u starších zařízení, kde současný iOS zkrátka není tak dobře odladěn jako vše před iOS7, můžete zaregistrovat citelné změny.

Řešení, která si níže popíšeme jsou známá i měně známá a někdy mohou pomoci v situacích, kdy už zvažujete servis. Osobně mám všechna vyzkoušena a pokazit se jimi nic nedá. Naopak.

Zavírání aplikacítakto triviální věc jsem původně popisovat ani nechtěl, ale vlastně sem patří, tak ať to máme za sebou. Stiskněte dvakrát za sebou home button a tahem nahoru všechny aplikace zavřete. Hotovo. U posledního modelu iPhone 6S /6S+ se hovoří o tom, že zde zavřením aplikací, vzhledem k HW iPhone, ničemu nepomáháte, ba naopak. Uzavřením aplikací dosáhnete pouze toho, že při opětovném spuštění se bude aplikace déle načítat a telefon to nijak nezrychlí.

Hard reset – tam kde nepomůže restart v podobě vypnutí a zapnutí iPhone, tam pomůže tvrdý restart tzv hard reset. Toto řešení může být nápomocno převážně v situacích, kdy iPhone zamrzne a už s ním nejde nic dělat. Zařízení restartujete takto.

  1. minimálně na 10 vteřin podržíte naráz tlačítko vypnutí/probuzení s tlačítkem home button, dokud se nezobrazí logo Apple
  2. hotovo, paměť/RAM byla vyčištěna/aktualizována

Home button a jeho rekalibrace – tento trik by měl opět zvýšit citlivost tlačítka home button, tedy jeho odezvu. Jedná se především o starší zařízení jako iPhone 4, 4S, 5, 5S. Může být funkční i na novějších zařízeních.

  1. otevřete libovolnou nativní aplikaci (to je ta, která už byla v iPhone předinstalovaná např. hudba, akcie, mail, počasí)
  2. stiskněte tlačítko vypnutí/probuzení a držte ho do doby, než se objeví slider s nabídkou vypnout
  3. nyní stiskněte a držte tlačítko home button, dokud slider nezmizí a neocitnete se zpět na hlavní obrazovce
  4. máte rekalibrováno

Vymazání cache – toto je trik se kterým jsem se seznámil docela nedávno, měl by posloužit k vymazání dočasných cache, které po sobě zanechávají aplikace. Výsledek by měl zvýšit svižnost zařízení.

  1. otevřete nativní aplikaci App Store nebo iTunes Store
  2. v levém dolním rohu tapněte desetkrát za sebou na ikonu hvězdy (nebo hudby v případě  iTunes Store)
  3. aplikace by měla probliknout
  4. done

Samozřejmě jsou i další způsoby záchrany nebo obnovy iPhone. Jmenujme DFU mód nebo obnovení továrního nastavení zařízení bez nutnosti spustit aplikaci iTunes. Toto jsou ale zásahy do systému hlubší a zanechávají za sebou vymazání celého obsahu iPhone. Dnes jsme si psali pouze o těch, které provedete snadno a rychle, bez nutnosti jakkoliv zálohovat, mazat či obnovovat data a přitom vyřešit problém nebo opět zrychlit běžné procesy.

Veškerý uvedený postup lze použít i pro zařízení iPad.

Pokud se vám článek líbil, podpořte ho sdílením na sociálních sítích.