Knock, rychlý přístup pro Mac

Jak již sám název napovídá, „Knock, rychlý přístup pro Mac“, představíme Vám aplikaci, která velmi usnadňuje přístup k Macu. Tedy jeho odemčení, případně zamčení. Pojďme na to.

Aplikací k podobné zprávě Macu je v iTunes Store několik. Knock se jeví, vzhledem k pořizovací ceně a také toho co vám dokáže reálně nabídnout, jako nepříhodnější řešení.

Za jakých podmínek Knock funguje?

Nejdříve zakoupíte aplikaci pro iOS, tu můžete spustit stejně dobře na iPhonu, jako iPadu. Jediný požadovaný parametr je iOS 7 a vyšší. Poté stáhnete stejnou aplikaci pro Mac, ta už je zdarma. I zde je ovšem jeden parametr pro zachování funkce a tím je stáří Maca.

Podporované jsou tyto ročníky:

  • MacBook Air 2011 a novější
  • MacBook Pro 2012 a novější
  • iMac Late 2012 a novější
  • Mac mini 2011 a novější
  • Mac Pro Late 2013 a novější

Jak Knock funguje?

Odpověď je, více než dobře a velmi jednoduše. Po instalaci Knock na iPhone a Mac musíte skrz Bluetooth obě zařízení synchronizovat, toto je dílem okamžiku. Odemykání Macu pak funguje následovně. Po otevření víka, již není nutno zadávat heslo a pokud Knock běží na pozadí iPhone (rozuměj, aplikace není zavřena v multitaskingu), stačí pouze poklepat na obrazovku zamčeného iPhone a Mac je odemknutý. Pokud je aplikace v iOS zavřená, je nutno ji spustit, minimálně na pozadí a jednou po té klepnout na obrazovku iPhone v příslušném místě. A to je celé. Stejně komfortně a rychle se dá Mac i zamknout.

Knock odemčení Mac
Obrazovka pro odemčení
Knock zamčení Mac
Obrazovka pro uzamčení

Při vzájemném spárování vždy dochází  na obrazovkách, a to jak iPhone, tak Mac, k pěknému grafickému zobrazení v podobě kruhů, které reagují na dotyk.Celý postup si můžete prohlédnout v tomto videu.

Proč Knock chtít?

Jednoduše proto, abyste nemuseli zadávat po každém přihlášení k Macu své heslo. To se dnes stalo nutností, pakliže používate v iCloudu ukládání hesel a služby tomu podobné, navíc, chcete přeci mít svá data zabezpečena a když ani to ne, snad preferujete spoň své soukromí. To vše je dnes důvod pro používání hesla a Knock toto vše dělá o mnoho přijatelnějším.

Je Knock dokonalý?

Jistě, že není, ani náhodou není. Má své chyby, ostatně, jako vše. Někdy se stává, že se s Macem nespáruje, ne napoprvé. Pak je nutné buď Mac znovu zavřít a otevřít, nebo počkat o chvíli déle. Není tomu ale příliš často a je to něco, co je fér napsat, ale není nutné se tím více zabývat. Dle mého názoru toto vyladí k dokonalosti následující aktualizace a, že se vývojáři o tuto aplikace opravdu starají, je jen dalším plusem do placu. Stejně tak jako spotřeba baterie u iPhone, pokud máte obavu o nadměrné vytížení, uklidním vás, tato obava je zcela lichá. Na spotřebě nepoznáte zhola nic.

Stojí Knock za to?

Bezpochyby! Aplikace Knock si dokonce vysloužila své právoplatné místo na první obrazovce mého iPhone a řeknu vám zcela upřímně, že u mne je toto čest pro každou aplikaci. Snažím se mít vždy vše tak, abych byl ve věcech, které dělám, produktivní a rychlý a mimochodem, toto mi Knock ulehčuje více, než jsem si dříve dovedl představit.

Knock pro Mac stáhnete zdarma zde.

Knock pro iOS zakoupíte na iTunes Store za cenu 3,99 €

Knock

Doplněno: dne 9.3. nám na twittru poděkovali za naši recenzi k aplikaci Knock, samotní tvůrci této aplikace.

KNOCK