Měníme vzhled ikon

Osobně nic proti systémový ikonám, které nalezneme v OS X nic nemám, jako zastánci minimalistického designu se mi opravdu líbí. Proč si je ale trošku nevylepšit, či úplně nezměnit na ještě hezčí a udělat si tak Mac více osobitější a originálnější.

Internet je plný různých balíčků ikon, když jsem hledal ten pravý, který mě opravdu zaujme, prohlídl jsem desítky stránek. Hold chce to trpělivost. Pokud chcete tedy změnit veškeré ikony, určitě Vám to zabere pár minut.

Já Vám toto hledání ulehčím a v následujících odkazech naleznete několik stránek, kde se dají stáhnout opravdu povedené balíčky.

Link 1 Link 2 Link 3 Link 4

Jak tedy změnit ikony? Jednoduše!
Stáhnete si nějaký balíček, či samotnou ikonu, která Vám padla do oka. Podporované formáty ikon jsou .png a .icns. Na 99% budou ikony, které si stáhnete ve správném formátu.

Nyní si otevřeme balíček a vybereme ikonu, kterou chceme změnit. Otevřeme si ji v Preview (Náhledu), vybereme a následně zkopírujeme (pouze do schránky – tedy cmd+c).

V dalším kroku si vyhledáme složku či aplikaci, u které se chystáme ikonu změnit. Klikneme na aplikaci pravým tlačítkem a zvolíme možnost Informace. Objeví se nám panel, ve kterém v horní části uvidíme malou ikonu a vedle ní název.

 
Klikneme malou ikonu levým tlačítkem a stiskneme cmd+v. Pokud jste vše provedli správně, měla by se Vám ikona aplikace či složky změnit na Vámi vybranou.

Takto pak může vypadat Vaše změněná ikona od originální. Já zvolil dosti podobný styl ikon jako je defaultní styl OS X. Přeci jen v jednoduchosti je krása.