MoneyDnes – konvertor v kapse

Konvertorů je na app store celá řada, ať už se jedná o převaděče jednoůčelové, až po ty kde je možné konvertovat napříč celým spektrem veličin a měn.  Mnohé jsou zdarma, jiné placené, což nutně nemusí vždy znamenat i kvalitnější.

Aplikace kterou zmíníme dnes se jmenuje MoneyDnes a je od společnosti Cígler Software. Vždy jsem hledal kurzovou kalkulačku kde přehledně a jasně uvidím jaký je aktuální kurz vybraných měn vůči koruně. To znamená, žádné zbytečné překlikávání na každou měnu zvlášť, ale vše pěkně na jednom místě. Tedy, po nastavení měny hlavní z které se přepočítává následný kurz, v našem případě máte na výběr z české koruny či eura, si nastavíte měny volitelné. Výsledkem pak je jasný přehled kurzu u všech vámi vybraných měn. Aplikace si navíc pamatuje poslední aktualizaci, je jí tedy možné použít i offline, což nepochybně oceníte například v zahraničí. K nastavení přepočítávání aktuálního kurzu je na výběr opět ze dvou možností, tou první je ČNB a nebo pak z ČSOB.

Osobně jsem prošel celou řadu konvertorů měn a toto mi vždy scházelo, ucelený a rychlý přehled, který je navíc ve velmi zdařilém grafickém provedení.

Toto ale není zdaleka vše co MoneyDnes nabízí. Ať už jste malý živnostník, podnikatel nebo jen někdo kdo chce mít přehled, je tu pro vás ARES, brána do světa obchodního a živnostenského registru, která velmi rychle zprostředkuje vámi hledané informace. Aplikace také nabízí daňový kalendář s přehledem veškerých termínů splatnosti, dále tu máme VIES, který slouží k ověření platnosti DIČ v rámci EU. Najdete tu i infoservis legislativy ČR. Za zmínku stojí položka účetnictví, kde po registraci a potřebném softwaru můžete spravovat své účetnictví.

To co od MoneyDnes očekávám, tedy přehled aktuálních kurzů, děla velmi dobře, k tomu navíc nabízí i řadu dalších věcí, které jistě využije řada lidí. Pro mne tedy jasná volba.

A abych nezapomněl, MoneyDnes je zcela zdarma a bez reklam.

 iTunes MoneyDnes