Pixelmator dostává velký update

Je tomu pár týdnu co jste si mohli přečíst recenzi na tento skvělý grafický editor, a nyní už tu máme první velký update, který potěší zejména uživatele starších zařízení.

V naší recenzi jste se mohli dočíst, že se blíží velký update, který do tohoto úžasného grafického editoru přidá vodové barvy. Vodovými barvami to však nekončí. Mimo jiné zde přibyla možnost otevírat PDF soubory. Pixelmator nebude použit jako viewer, ale jako editor. Hned mě napadlo, že by byl Pixelmator vhodný k vyplňování formulářů.

Ano, lze ho tak použít, ale připravte se na to, že zapisovat budete moci pouze na první stránku. Zkoušel jsem to poměrně dlouho, ale nepovedlo se mi přijít na to, jak se dostat na další stránku PDF souboru. Proto se budete muset smířit pouze s načtením prvního listu. Je to poměrně limitující, a myslím si, že pokud by tato funkce byla přidána do dalšího updatu, tak by tento program oslovil více uživatelů. Pokud načtete PDF, na kterém je bílá barva, tak si buďte jisti, že je zde průhlednost. Představte si, že na první stránce je logo, které potřebujete. Je potom velice jednoduché ho vyříznout a naklonovat.

Malování v Pixelmatoru jsem klasifikoval jako „zábavu pro děti“. Nyní se však malování posouvá o krok dál, o krok k profesionálům. Vodové barvy zde opravdu chyběly, konkurence je nabízí a v mnoha ohledech exceluje. Největší vadou na kráse je podklad. Neškodilo by pozadí, které by se chovalo jako skutečný papír. Neříkám, že bílé plátno je špatné, ale vyloženě simulace to není. K malování s vodovými barvami máte k dispozici 12 štětců. Jak vypadá malování pomocí štětce, se můžete podívat níže.

Další opravy už byly víceméně pod kapotou. Hned po prvním spuštění si všimnete rychlejších reakcí. To určitě potěší uživatele starších zařízení. Vývojáři tvrdí, že malování je teď mnohem rychlejší, a odezva se také zlepšila. Upřímně, já jsem nic nepoznal. K tomu budete asi potřebovat dotykové pero, které snímá tlak. Tyto pera také dostala širší podporu, je tak velká pravděpodobnost, že i váš stylus je nyní podporován. Celkově můžu říci, že ovládání objektů, prvků a efektů se zlepšilo. Mezi nejvýznamnější vylepšení patří předělané prostředí na volbu barvy.

To jsem opravdu rád, kolikrát se mi stalo, že jsem barvu špatně zvolil. Nezdá se mi však oprava rotace s objekty pomocí gest. Stále se zde setkávám s problémem, že objekt se mi místo rotace posune, a to je nepříjemné. Update obsahuje i menší změny, například podpora RAW, invertování barev a opravu automatického ukládání.

Pixelmator se tak stává čím dál více dokonalejším. Já osobně si nemám na co stěžovat. Díky této aplikaci jsem se naučil efektivně pracovat s grafikou, a nyní už nepoužívám v PowerPointu žádné předpřipravené vzhledy, ale vše si připravuji sám, a to během pár minut.