Počasí pro iOS na Norský způsob

Aplikace počasí bývá na iPhone jednou z nejvíce používaných. Informace o tom, jak bude zajímá většinu uživatelů. Nativní aplikace počasí prošla v iOS 7 redesignem a dnes se těší velké oblibě. Přesto i tato bývá nahrazována aplikacemi třetích stran jako je například In-počasí, velmi oblíbené Yahoo Weather nebo např. Weather+.

Každá aplikace má své pro i proti a konkrétně na nativní aplikaci počasí v iOS systému mi delší dobu vadila její nepřesnost na různých místech zeměpisné šířky. Přesnost předpovědi je u takovéto aplikace klíčová a pokud nefunguje, je nutné porozhlédnou se jinde a nahradit ji. Aplikací na počasí jsem vyzkoušel celou řadu, zdarma i placené a dlouhou dobu jsem byl spokojen s tou od Yahoo. Yahoo Weather je navíc zdarma a kdyby ji nezatížili reklamou, používal bych ji dodnes.

Pár týdnů zpět jsem dostal tip na aplikaci od Norských vývojářů, jmenuje se Yr. Vizuálním zpracováním je velmi jednoduchá, nicméně neuráží. Důležité je, že je funkční, přesná a informačně obsáhlá. Dobré také zmínit, že má vlastní zobrazení a to, jak pro iPhone, tak pro iPad, kde dokáže lépe pracovat s větší plochou a ukázat tak více. Ano, při zobrazení nerozděluje den a noc, jako nativní na iPhone a neukazuje déšť nebo padající hvězdu, ale to vše ji možná rádi za přesnost a detailní zobrazení, kterým disponuje, prominete.

iPhone

Na hlavní obrazovce zcela nahoře je místo aktuální polohy. Zde je vidět současná teplota, srážky a jaký fouká vítr. Pod aktuální polohu si můžete dále nadefinovat všechny oblíbené destinace. V těchto pak po dalším rozkliknutí uvidíte stejně detailní popis.

Yr hlavní přehled
Yr hlavní přehled
Po kliknutí, v našem případě na místo Podbaba, se nám dostane zobrazení s detailní předpovědí na den ve čtyřech krocích po šesti hodinách. Dále zde najdeme předpověď na dalších deset následujících dní.

Yr deatilní předpověď
Yr deatilní přehled
Nakonec zbývá zobrazení meteogramu. Toho docílíte tak, že iPhone přetočíte do horizontální polohy. Zde naleznete teplotní křivku na následujících 48 hodin. Také je zde informace o směru větru nebo oblačnosti.

Yr horizontálně
 Yr horizontální přehled

iPad

Jak už jsem zmiňoval výše, aplikace je individuální svým zobrazením pro iPhone i iPad. U iPad verze najdete opět na levé straně aktuální pozici nebo vaší fave pozici a níže pak oblíbená místa, která si opět můžete libovolně přidávat. Stejně jako u verze pro iPhone, i zde se na pravé straně nachází přehled na dalších 24 hodin. A navíc zde je také čas s východem a západem slunce, nebo obraz z městských web kamer, které se k vám nejblíže nacházejí.

Yr hlavní přehled iPad
 Yr hlavní přehled iPad
Dalším zobrazením je tzv hourly nebo-li detailní předpověď na následujících 48 hodin doprovázena také meteogramem.

Yr deatilní předpověď iPad
 Yr detailní přehled iPad
Následuje longterm, chcete-li dlouhodobá předpověď. A to jak v horizontální, tak vertikální pozici.

Yr dlouhodobá předpověď iPad
Yr dlouhodobý přehled iPad
A kruh se uzavírá posledním možným zobrazením a tím je map. Na mapě vidíte aktuální situaci s tím, že pod mapou se zobrazuje posuvník s následujícími 24 hodinami. Vy můžete s posuvníkem najet na požadovanou hodinu a v reálném čase na mapě vidět, jak se bude počasí dále vyvíjet.

Yr mapa a počasí iPad
 Yr mapa a počasí iPad 
Slovo závěrem

Ať už hledáte nebo nehledáte novou aplikaci pro předpověď počasí, dejte Yr aspoň šanci, budete mile překvapeni, protože o přesnost, informovanost a funkčnost tu jde především. A abych nezapomenul, aplikaci Yr nabízejí Norové zcela zdarma a bez reklam a to už je důvod se na ni aspoň podívat, nemyslíte?

Aplikaci Yr stahujte z App Store:

Yr.no
            Yr.no
  • Adam

    Tato aplikace Yr.no je fantastická. Je přehledná, jednoduchá, ale hlavně jim to počasí vychází. Jakmile nevím co na sebe, jakmile se někde chystáme, hned vytahuju mobil a vím co a jak.