Solar – počasí v barvách

Jak jednoduché je představit si počasí v barvách. Vývojáři z Hollr převedli představy do reality a stvořili úžasnou aplikaci, která zcela novým způsobem ukazuje počasí.

Mé druhé měřítko při výběru aplikací je design a s čistým svědomím mohu říct, že právě tato aplikace u mě vede. Když jsem aplikaci vyzkoušel, měl jsem na tváři stejný výraz jako pán v reklamě.

Jakmile poprvé spustíte aplikaci, budete si muset projít krátký tutoriál, aby jste věděli, jak používat gesta k zobrazení počasí. Když toto zvládnete, budete připraveni používat Solar.

 
V první řadě si budete muset nastavit město(a), ve kterém chcete sledovat počasí. Zřejmě to nebude pouze jedno. Aplikace umožňuje přidat nejspíše tolik měst, kolik je na světě. U tohoto kroku jsem trošku narazil, aplikace totiž využívá k zadání směrovací číslo, po zadání mi ovšem vyběhlo jaké si neznámé město. Takže doporučuji zadávat města slovy bez háčků a čárek.

 
Po úspěšném přidání měst se zobrazí stránka s barevným schématem, časem, datem, a slovně zobrazenou předpovědí (zamračeno, jasno, deštivo – v AJ). Pod předpovědí je větší velikostí zobrazená teplota a ve spodní části naleznete název města. Na první stránce se navíc u názvu města zobrazuje panáček, po tapnutí na něho se aktualizuje Vaše poloha (tedy první stránka zobrazuje počasí tam, kde se právě nacházíte).

Aplikace Solar je výjimečná právě v zobrazování počasí v minutách a BARVÁCH. Jaké bylo počasí za několik posledních hodin si zobrazíte tím, že přejíždíte prstem po barevném schématu ze shora dolů a obráceně. Jakmile přejedete prstem (jednotlivě) směrem dolů, zobrazí se předpověď na následující tři dny. 

Mezi jednotlivými městy přejíždíte tahem z jedné strany na druhou (například jako u fotografií). Do náhledu všech měst se dostanete jednoduchým gestem a to sevření prsty k sobě.

 
U náhledů se v horní části nachází puntíky, které značí počet stran (každá stránka v náhledu zobrazuje 4 města). V pravé části nalezneme tlačítko nastavení. V něm si můžeme upravit zda chceme teplotu zobrazovat ve stupních či Fahrenheitech, vibrace či možnost sdílení na facebook a twitter. Posledním tlačítkem + přidáme další města.

Solar – iTunes (momentálně za 0,79€)
 

Nový způsob zobrazování počasí, tedy aplikace Solar, si u mě vybojovala místo na první stránce v mém iPhone! Jaké jiné aplikace na počasí by jste nám doporučili?