Ztracený iPhone a šance na jeho opětovné nalezení

iPhone je standardní věc denní potřeby a jako takový je s námi téměř vždy a všude. Věci, které u sebe nosíme stále přirozeně podstupují větší riziko ztráty. Ztratit iPhone, vzhledem k jeho pořizovací ceně, vám den jistě nezpříjemní, ale tyto věci se dějí, jsou součástí života. Když už se tak ale stane, co pak a dá se vůbec nějakým způsobem zvýšit šance na vrácení ztráceného iPhonu?

Ano, máme zde například službu Find My iPhone, ta ale nemusí být řešením vždy. Zaheslovaný ztracený iPhone dnes pro zloděje nemá téměř žádnou hodnotu. Zabezpečení v podobě číselného kódu nebo Touch ID, u novějších zařízení, dělá z nalezeného iPhonu cizí osobou jen pěkné těžítko. Bez přístupových údajů je iPhone bezcenný kus kovu a to je dobře. Předpokládejme, že někdo nalezne váš ztracený iPhone, je poctivý a rád by zařízení vrátil zpět k vaším rukám, jak ale na to, když je přístroj zaheslovaný? Jak zjistit, komu iPhone patří? Jak kontaktovat majitele? Odpovědí je iOS aplikace zdraví.

Aplikace zdraví á la Health je primárně určena k tomu, aby se v případě nouze povolaná osoba, například lékař, dozvěděla co nejvíce informací o vašem zdravotním stavu. Na základě těchto informací může být následně poskytnuta nejvhodnější pomoc. Sekundárně ale tyto informace v aplikaci zdraví mohou posloužit jako kontakt na vás nebo osobu vám blízkou. Pokud tímto můžete, byť jen nepatrně, zvýšit šance na nalezení iPhonu, proč tomu nejít naproti?

Jak nastavit Zdravotní ID?

  1. spusťte aplikaci zdraví
  2. klikněte na ikonu Zdravotní ID v pravém dolním rohu
  3. klikněte na upravit v pravém horním rohu
  4. přidejte informace o vaši osobě, které uznáte za vhodné
Zdravotní ID
          Zdravotní ID

 

zdravotní ID nastavení
Zdravotní ID nastavení

 

Jak zobrazit na iPhone Zdravotní ID?

  1. přejděte na uzamčenou obrazovku s požadavkem na číselný kód k odemčení iPhone
  2. v levém dolním rohu klikněte na ikonu Krizová situace
  3. znovu klikněte v levém dolním rohu na ikonu *Zdravotní ID
  4. nyní vidíte všechny informace, které jste o sobě poskytli
uzamčená obrazovka
  uzamčená obrazovka

 

tísňové volání
     tísňové volání

 

Mít vyplněné Zdravotní ID může být jen ku prospěchu věci a to, jak v případě ztráty zařízení, tak při možné zdravotní komplikací. Ano, i dnes o této možnosti zobrazení Zdravotního ID stále mnoho uživatelů netuší, obzvláště pak v českých luzích a hájích. Povědomost o těchto funkcionalitách je tak nutné rozšiřovat dále a proč nezačít tím, že tento článek nasdílíte pro své přátele. Nikdy nevíte, kdy vyplněné Zdravotní ID může pomoci.